INSERT YERLEŞTİRME
Insert Yerleştirme Nedir ?

Insert Yerleştirme metal ve plastiğin ya da değişik kombinasyonlarda malzeme ve komponentlerin tek bir parça haline getirilmesidir.

Plastik içine yerleştirilen metal parçalar, plastik bazlı malzemelerin mekanik özelliklerinde iyileştirme sağlar.

Insert Yerleştirme işçilik ve montaj maliyetini düşürür. Tasarımda esneklik sağlayarak yüksek dayanımların daha küçük boyutlarda elde edilmesine imkan tanır ve bu sayede daha hafif parçalar üretilebilir.

 
 

                       Akü Kutup Başı Yerleştirme
Süreç

Eriyik plastik kalıba enjekte edilmeden önce, ürüne eklenecek metal aksam yüksek hassasiyette robotlarımız tarafından kalıp içerisine yerleştirilir. Eriyik plastik kalıba dolmaya başladığında metal aksam, lehimle, yapıştırıcılarla veya bağlantı elemanlarıyla olduğundan çok daha sağlam bir şekilde plastikle birleşir.

Metal aksamın kalıba yeterince hassas koyulamaması durumunda, kalıp bu parçaya zarar verebilir. Bu sebeple bu süreçte hassasiyet en önemli faktörlerden biridir. İleri teknoloji robotlarımız sayesinde sürecin tamamında bütün kontrol elinizde olacak.

 
 
Insert Molding & ENELKON

Tecrübemizle ürününüzü ve üretim yöntemlerinizi bir üst klasmana taşımaya hazırız.

Besleme ünitelerinden servo robotlara, konveyör sistemlerinden paletlemeye, Insert Yerleştirmedeki tecrübelerimizle üretim yöntemlerinizde iyileştirmeye gidebilir, üretim miktarını artırabilir ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Fark yaratmak için, biz hazırız..

partner partner partner partner partner partner partner partner partner partner